Skup cyny

Cyna to metal, który od setek lat odgrywa ważną rolę w przemyśle i produkcji. W różnych okresach jej zastosowania ewoluowały, ale jej wartość pozostaje niezmienna. Jeśli masz przedmioty wykonane z cyny, które gromadzą się w Twoim domu lub garażu, to świetna okazja, by zarobić na ich przekazaniu do skupu. Przedstawiamy Ci informacje na temat skupu cyny i dlaczego warto się nim zainteresować.

Czym jest cyna?

Cyna to metal o niskiej temperaturze topnienia (zaczyna topić się już przy 230 stopniach Celsiusza), co sprawia, że jest niezwykle plastyczna i kowalna. W przemyśle jest często wykorzystywana w postaci stopów, często łączonych z ołowiem, miedzią lub srebrem. Ma wiele zastosowań, zarówno w produkcji przedmiotów codziennego użytku, jak i w przemyśle samochodowym czy elektronicznym.

Gdzie znajdziesz cynę?

Odpady cyny są wszechobecne w naszym życiu codziennym, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Cyna wykorzystywana jest szeroko w przemyśle elektronicznym, szczególnie jako materiał lutowy do łączenia innych metali podczas lutowania. Występuje także w produktach codziennego użytku, takich jak garnki, talerze, kubki czy czajniki, gdzie pokrywa się nią stal, zapobiegając korozji.

Obecnie, wiele puszek do żywności jest cynowanych, co poza ochroną zawartości wpływa na wydłużenie trwałości opakowania. Stopy cyny używane są do produkcji dzwonów, a także stopów drukarskich do wyrobu czcionek.

Co warto wiedzieć przed oddaniem cyny do skupu?

Zanim zdecydujesz się na oddanie cyny do skupu, warto zaznajomić się z kilkoma istotnymi kwestiami:

1. Legalność: Sprzedając swoje przedmioty z cyny do skupu, upewnij się, że masz na nie legalne prawo własności. Nie możesz przekazać do skupu monet miedzianych znajdujących się w obiegu, ponieważ jest to niezgodne z prawem.

2. Przykłady przedmiotów: Do skupu cyny można przekazać różne przedmioty wykonane z tego metalu. Mogą to być np. używane garnki, stare puszki, czy inne przedmioty domowego użytku wykonane z cyny.

3. Cena skupu: Zanim udasz się do skupu, warto sprawdzić bieżące ceny cyny. Możesz to zrobić telefonicznie lub online, porównując oferty różnych skupów, aby znaleźć najkorzystniejszą cenę.

 

Do oferty firmy wprowadzono innowacyjny proces dynamicznej selekcji pozostałości produkcyjnych w postaci wiórów, pasów, taśm, skrawków, ścinków, wytłoczek metalu (stopów wysokowytrzymałych, stopów aluminium serii 20XX, 50XX, 60XX, 70XX, stali UHSS; AHSS, HSS oraz stali głębokotłocznych DC01- DC07 i innych) oraz inne stopy nieżelazne, zawierające nikiel, wióry i pozostałości tytanowe, w celu ich 100% ponownego wykorzystania w wytwarzaniu materiałów używanych w tych samych specjalistycznych procesach prowadzonych głównie w branży lotniczej, motoryzacyjnej i specjalnej bez utraty właściwości materiałów oraz przy minimalnym zapotrzebowaniu energetycznym. Proces ten opiera się na wstępnej, a następnie szczegółowej weryfikacji gatunków metali oraz ich składu chemicznego, ich wstępnej selekcji, dynamicznej selekcji precyzyjnej oraz zastosowania odpowiedniej technologii w zależności od typu materiału tj. obróbki wiórowej, obróbki cięcia, gięcia i prasowania materiału w postaci skrawków, ścinków, taśm, pasów, części, itp. lub jednoczesnego osuszenia i sprasowania wiórów metalicznych z wykorzystaniem urządzenia do prasowania i odwirowania wiórów.

Nowy proces wdrożono w ramach zakończonego projektu nr POIR.03.02.01-18-0007/20 pn. „Wdrożenie wyników prac B+R poprzez wprowadzenie innowacyjnego procesu dynamicznej selekcji materiałów metalicznych” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 z Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” Poddziałania 3.2.1. „Badania na rynek” w ramach III Osi priorytetowej „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach”.

Skontaktuj
się z nami

Zaufaj specjalistom,
sprawdź wyjątkową ofertę